E-Bülten Aboneliği İsim - Soyisim
E-Posta Adresi
 
RSS Aboneliği Haberler RSShttp://turizmhotel.com/haberler-rss.php
Oteller RSShttp://turizmhotel.com/oteller-rss.php
::
ANASAYFA     HABER ARŞİVİ     OTELLER     REKLAM     KÜNYE     İLETİŞİM

Oğlu bir Costa Gemisinde Ölüyordu, Kızı Diğer Costa Gemisinde

Kaderin cilvesi: Costa Concordia kazasından oğlu sağ kurtulan anne, bu kez Costa Allegra gemisindeki kızı için endişeli.

İtalya’da geçen ay kayalıklara çarparak batan Costa Concordia’nın sahibi Costa Crociere şirketinin bir diğer gemisi olan Costa Allegra’nın önceki gün başına gelen olay, ilginç bir tesadüfü ortaya çıkardı.

Oğlu 25 kişinin hayatını kaybettiği Costa Concordia gemi kazasından sağ kurtulan anne, bu kez Hint Okyanusu'nda seyir halindeyken makine dairesinde yangın çıkan Costa Allegra'daki kızından haber alamıyor.

Son birkaç hafta içinde kruvaziyer yolcu gemilerinin karıştığı iki büyük kaza meydana geldi. Carnival şirketine ait Costa Concordia adlı lüks yolcu gemisi İtalya açıklarında, kayalıklara çarparak batmıştı. Felaketten kısa bir süre sonra aynı şirketin Costa Allegra isimli gemisinin makine dairesinde yangın çıktı.

Hint Okyanusu'nda 636 yolcu ve 413 mürettebatla seyir halinde bulunan gemide çıkan yangının kontrol altına alınmasıyla, büyük bir facianın önüne geçildi. Ancak iki kazanın tek ortak yanı, gemilerin aynı firmaya ait olması değil.

Oğlu Costa Concordia'da çalışan ve kazadan sağ kurtulan Jayne Thomas bu kez Costa Allegra'da dansçı olarak çalışan kızı Rebecca'dan haber almaya çalışıyor.

27 Şubat'ta geminin makine dairesinde yangın çıktığı haberlerinden sonra 23 yaşındaki kızına ulaşamayan Thomas, ailesini vuran felaketlere inanmakta güçlük çekiyor.

"Kaderin Cilvesi"

BBC'ye konuşan Thomas, "Costa Concordia'daki oğlumdan haber alamadığımda, bir daha böyle bir şeyin başıma gelebileceğini hiç düşünmemiştim. Felaketin ikinci kez bizi bulacağı aklıma gelmemişti" diyor.

"Okyanustaki bütün gemilerin içinde yalnızca benim çocuklarımın bulunduğu iki tanesi son bir kaç haftada böyle olaylarla gündeme geldi" diyen Thomas, yine de iki geminin de sahibi olduğu Carnival adlı şirketin sorumluluğu olduğunu düşünmüyor. Thomas iki kazanın da aynı şirketi bulmasını "kaderin cilvesi" olarak görüyor.

Kızına elektronik posta ile ulaşmaya çalışan Thomas, kazadan bu yana ondan haber alamamış. Beklemekten başka çarelerinin olmadığını kaydeden James, kendilerine bilgi verilmesini beklediklerini ifade ediyor.

Kazada ölü olmadığını duyduklarından bu yana daha rahat olduğunu söyleyen Thomas, kızının geçtiğimiz Mayıs ayında gemiye bindiğini ve Temmuz ayında eve dönmesini beklediklerini söylüyor.

Thomas, Costa Concordia faciasından sağ kurtulan 19 yaşındaki oğlu James'in hala kazanın yarattığı travmayı atlatamadığını, şirketin oğlunun sözleşmesini uzatmak istediğini, ama onun bir daha gemiye binmek istemediğini anlatıyor.

· Bu haber Ulaştırma kategorisinde 01/03/2012 tarihinde tarafından yayınlanmış, 1482 defa okunmuş.
· ETİKETLER: costa concordia costa allegra
YORUMLAR
Yorum Yapın
İsminiz:
E-Posta:
Yorumunuz:
Güvenlik Kodu:
 
TAKİP EDİN
YURTTAN HABERLER
HAVA DURUMU
DÖVİZ KURLARI
Döviz
Anasayfa   |   Haber Arşivi   |   Oteller   |   Reklam   |   Künye   |   İletişim
Tüm hakları saklıdır. Copyright 2012 - turizmhotel.com
İletişim & Destek: iletisim@turizmhotel.com