E-Bülten Aboneliği İsim - Soyisim
E-Posta Adresi
 
RSS Aboneliği Haberler RSShttp://turizmhotel.com/haberler-rss.php
Oteller RSShttp://turizmhotel.com/oteller-rss.php
::
ANASAYFA     HABER ARŞİVİ     OTELLER     REKLAM     KÜNYE     İLETİŞİM

Eser Oteller Grubu İstanbul'un Merkezini ve Ege'yi Gözüne Kestirdi

Eser Premium Hotel&Spa Genel Müdürü Mehmet Satar, bünyesinde toplam dört otel bulunduran Eser Oteller Grubu'nun İstanbul'un merkezi lokasyonları ile Ege'de otel arayışında olduğunu söyledi.

Eser Oteller Grubu'nun en büyük oteli olan İstanbul Büyükçekmece'deki Eser Premium Hotel&Spa'nın Genel Müdürü Mehmet Satar, Eser Otelleri'nin büyümeye devam edeceğini açıkladı. Geçtiğimiz dönemde Silivri'de hizmete açtıkları 218 odalı Eser Diamond Hotel'i Yenikapı'daki The City Port Hotel'in takip ettiğini dile getiren Mehmet Satar, grubun turizm alanında yatırımlarını sürdüreceğini belirtti. Mehmet Satar grubun yatırım planları ile ilgili şunları söyledi:

İSTANBUL'DA MERKEZİ LOKASYONLARDA OTEL BAKIYORUZ

"Eser Premium Hotel&Spa, zaten grubun amiral gemisi konumunda. Silivri'de 218 odalı Eser Diamond Hotel devreye girdi. Yeni yatırımlar da sürecek. Ailenin bu konuda farklı arayışları var. Özellikle Pera Bölgesi, Taksim Talimhane, Tophane gibi şehir merkezine yakın lokasyonlarda İstanbul turizminin nabzını tutabileceğimiz daha şık ve kompakt yatırımlarımız olabilir."

EGE BÖLGESİ'NDE DE YATIRIM OLABİLİR

"İstanbul dışında Ege Bölgesi'nde cazip olması durumunda her türlü lokasyonda arayışlarımız devam ediyor. Turizm Bakanlığı'nın tahsise çıkarttığı arazilerle ilgili takibi de Yönetim Kurulu Başkanımız şahsen yapıyor."

"ÜÇ YIL İÇİNDE 7-8 OTELE ULAŞMAYI HEDEFLİYORUZ"

"Üç yıl içinde otel sayımızı 7-8'e çıkartmayı hedefliyoruz. Ama asıl önemli olan emin adımlarla ilerlemek. Faaliyette olan otellerin hiçbiri kiralık değil. Hepsinin mülkiyeti Eser Yapı'ya ait. Amacımız işletmeci olmak değil. Satın alıp veya yatırımını yapıp kendimiz işletmek istiyoruz. Dolayısıyla doğru yerlerde doğru lokasyonlarda yatırım yapmak istiyoruz. Hızlı koşup çabuk yorulmak hedefinde değiliz."

ESER PREMIUM 2011'İ YÜZDE 70'İN ÜZERİNDE KAPATTI

"Eser Premium lokasyon olarak hem havalimanına hem de yeni yapılan İstanbul Marina projesine yakın. Dolayısıyla çok stratejik bir bölgede. Eser Premium Hotel'de 2011 yılını beklentilerimiz doğrultusunda yüzde 70 doluluğun üzerinde kapattık."

FİYAT BAZLI REKABET TEHLİKELİ

Rekabetin hizmet üzerinden gerçekleşmesi gerektiğini ancak dönem dönem fiyat bazlı rekabet ile karşı karşıya kaldıklarını dile getiren Mehmet Satar, özellikle yaz döneminde bunun sıkıntısını yaşadıklarını ifade etti. Satar, "Biz zaten lokasyonumuz itibariyle daha çok işadamlarına şirket misafirlerine hizmet ediyoruz. Bu nedenle 12 ay süresince bizim potansiyel pazarımız belli. Hizmet kalitesinden ödün vermeden çalışıyoruz. Ancak fiyat bazlı rekabet özellikle yaz döneminde yaşanabiliyor" değerlendirmesinde bulundu.

· Bu haber Konaklama kategorisinde 24/02/2012 tarihinde tarafından yayınlanmış, 2712 defa okunmuş.
· ETİKETLER: eser premium eser diamond eser oteller grubu
YORUMLAR
Yorum Yapın
İsminiz:
E-Posta:
Yorumunuz:
Güvenlik Kodu:
 
TAKİP EDİN
YURTTAN HABERLER
HAVA DURUMU
DÖVİZ KURLARI
Döviz
Anasayfa   |   Haber Arşivi   |   Oteller   |   Reklam   |   Künye   |   İletişim
Tüm hakları saklıdır. Copyright 2012 - turizmhotel.com
İletişim & Destek: iletisim@turizmhotel.com