E-Bülten Aboneliği İsim - Soyisim
E-Posta Adresi
 
RSS Aboneliği Haberler RSShttp://turizmhotel.com/haberler-rss.php
Oteller RSShttp://turizmhotel.com/oteller-rss.php
::
ANASAYFA     HABER ARŞİVİ     OTELLER     REKLAM     KÜNYE     İLETİŞİM

Jean-Paul Herzog: Antalya Ucuz Kalmalı Yoksa Avrupalı Turist Çekemez

Dedeman Hotels & Resorts Yönetim Kurulu Üyesi Jean-Paul Herzog Türk turizmi hakkındaki görüşlerini anlattı. Herzog Antalya'nın ucuz bir tatil destinasyonu olmak üzere kurgulandığını söylerken İstanbul'da otel yatırımı konusunda maliyet sorunu olduğunu da belirtti.

Dedeman Hotels & Resorts Yönetim Kurulu Üyesi Jean-Paul Herzog yeni markaları Dedeman Park için şunları söyledi:

"Dedeman Park oldukça modern bir konsepte sahip. Müşterinin gerçekten ihtiyacını duyduğu şeylere odaklanıyor. Müşterilerimizden ihtiyacını hissetmedikleri hizmetlerin parasını almak istemiyoruz. Yatırım olarak tam hizmet veren bir otele göre daha maliyetli. Odalar, barlar, gece kulüpleri ve restoranlar gibi kısımlardan tasarruf ettiğiniz için Dedeman Park daha ekonomik bir yatırım. Daha hızlı bir şekilde hayata geçirilebilecek bir proje. Basit ve tek bir plan uygulanıyor. Şu ada bir Dedeman Park inşa ediyoruz, altı tanesi hakkında da çalışmalarımız devam ediyor. Ağırlıklı olarak Türkiye'nin ya da diğer ülkelerin ikincil kentlerinde Dedeman Parklar açmak istiyoruz. Dedeman Grubu'nun hedeflerini uyduğu sürece nerede olduğu farketmiyor. Uygun lokasyon bulursak, orada olmak istersek veya birileri uygun lokasyonda orda olmamızı isterse dikkatle inceleyip orada oluruz. Bu süreçte de Dedeman mı yoksa Dedeman Park mı açmamız gerektiğine karar veririz."

Turizmde Kriz Yok, Yeni Otele İhtiyaç Var

Herzog özellikle Avrupa'yı derinden sarsan kriz süreci hakkında ise şöyle konuştu:

"Tüm dünyada kriz var. Sanırım dünya her zaman öyle ya da böyle bir krizin içinde bulunuyor. Bu noktada turizmin sürekli gelişen bir sektör olduğunu hatırlamalıyız. Dünyada giderek daha fazla insan tatil veya iş amaçlı olarak seyahat ediyor. 2011 yılında 40 milyon civarında yeni turist seyahat etti. Eğer bunların sadece yarısı bir otelde kaldıysa en az 250 yeni otele daha ihtiyaç oluştu demektir. Sadece bu insanların bir yerde konaklamalarını sağlayabilmek için ihtiyacınız gereken şey bu. Bu trend bence devam ediyor ve 2012 yılı sonunda dünyadaki turist sayısı 1 milyarı geçecek. Bunun dışında Türkler de yurtiçinde daha fazla seyahat etme eğilimindeler. Bu rakamlara bu insanları da ekleyin. Turizmin geleceğine son derece güvenen bir insanım. Türkiye'de yeni otellere ihtiyaç var."

Suriye Hükümeti Bizi İstemiyor

Jean-Paul Herzog Dedeman'ın Suriye'deki otel yatırımları hakkındaki güncel bilgileri de TurizmGüncel ile paylaştı:

"Şu anda Suriye'de neler olduğundan yüzde 100 emin değiliz. Suriye hükümeti bizi artık istemediklerini söylüyor. Ancak elimizde yasal bir kontratımız var. İşlerin nasıl ilerleyeceğini göreceğiz. Her şey elbette ülkede patlak veren politik krizin bir sonucu. Daha doğrusu Suriye'de olanlara Türkiye'nin verdiği reaksiyon ile ilgili. Bizim yapacağımız oradaki haklarımız konusunda ısrarcı olmak. Ancak şu anda bir şey söylemek için çok erken. Bekleyip görmeliyiz."

Herşey Dahil Ucuz Demek Değildir, Pazarlama Taktiğidir

Herzog Türkiye'nin ucuz destinasyon imajı olduğuna dair söylemler hakkında ise şu değerlendirmeyi yaptı:

"Türkiye'de birden fazla Türkiye var. Antalya daha düşük seviyedeki bir turist profiline hizmet veren daha ucuız bir destinasyon. İstanbul ise neredeyse Londra ve Paris gibi şehirlerle rekabet içinde. Türkiye'de ayrıca ikincil kentlerin güçlü bir pazar oluşturduğunu da söyleyebilirim. Diyarbakır, Van, Gaziantep ve İstanbul'a kadar olan tüm güzel kentler. Türkiye'ye ucuz ya da pahalı diyebilirsiniz. Bu neresinde olduğunuza göre değişiyor.Yanlış algılanan bir durum var. Her şey dahil ucuz demek değildir. Her şey dahil bir pazarlama tekniğidir. Oldukça pahalı her şey dahil hizmetleri de var. Kruvaziyer gemileri bu sistemle çalışırlar ve ucuz değillerdir. Her şey dahilin ucuz olduğunu düşünen turimciler bence hata yapıyorlar. Antalya'ya bakarsanız bu destinasyonun Avrupa'nın ekonomik tatil merkezi olduğunu görürsünüz. Eğer bunu durdurursanız Antalya'ya Avrupa'dan kimse gelmez. Dominik Cumhuriyeti'ne, Mısır'a veya benzer başka bir yere giderler. Antalya ucuz. Evet öyle çünkü Antalya'yı ucuz bir destinasyon olarak inşa ettiler."

İstanbul'da Oda Fiyatları Yatırım Maliyetlerine Göre Çok Düşük

"İstanbul'da oda fiyatları sanırım 150 euronun üzerinde. Bu çok iyi bir seviye. Aslına bakarsanız İstanbul'daki otel yatırımı maliyetlerine bakılırsa hala çok düşük oldukları bile söylenebilir. İstanbul şu anda otel yatırımı açısından dünyanın en pahalı kenti. Çünkü artık şehirde yer kalmadı. İyi bir lokasyonda bir yer bulmak çok pahalı bir iş. Türkiye'de İstanbul dışında İzmir'in büyük bir potansiyeli olduğunu düşünüyorum. Doğuda ise GAP Projesi'nden faydalanan kentlerde hızlı bir kalkınma var."

· Bu haber Konaklama kategorisinde 21/02/2012 tarihinde tarafından yayınlanmış, 1341 defa okunmuş.
· ETİKETLER: jean-paul herzog dedeman antalya
YORUMLAR
Yorum Yapın
İsminiz:
E-Posta:
Yorumunuz:
Güvenlik Kodu:
 
TAKİP EDİN
YURTTAN HABERLER
HAVA DURUMU
DÖVİZ KURLARI
Döviz
Anasayfa   |   Haber Arşivi   |   Oteller   |   Reklam   |   Künye   |   İletişim
Tüm hakları saklıdır. Copyright 2012 - turizmhotel.com
İletişim & Destek: iletisim@turizmhotel.com